Nepřátelé Lightscribe číslo 1:

VODA : Jeden z nejhorších protivníků – může poškodit LS vrstvu!

SLUNCE: UV záření tedy i veškeré zářivky co máte v CASU, a vydávají toto záření „pomáhá“ v blednutí Média, tak nenechávejte tato média rozhodně na přímém slunci ani na normálním. Nejlépe je Těmto médiům – ve spindlu či v Jewel krabičce.

Několikanásobné vypalování:

Všude se o tom píše, že to zvyšuje kontrast, ano je to tak, ale ne vždy sedí zcela přesně a na médiích se pak mohou objevit kruhy, které nevypadají vůbec hezky, doporučuji proto radši používat Kontrastní utilitu a počkat si těch pár minut navíc a rozhodně používat „Best“ režim. Kruhy jsou zřejmě způsobeny rovněž – nekvalitně vytvořenou šablonou – (DPI obrázku)

POZOR na DATA:

Ještě to sice není prokázané, ale doporučuji otočit systém vypalování LS, tedy – nejdříve LS, a teprve potom DATA – a nechat je ověřit – celkově doporučuji používat poloviční rychlost vypalování, než je nominální rychlost média, tedy radši pomaleji a bezpečněji a teprve po vypálení LS otočit Médium a vypálit data – budete tak mít jistotu, že jsou v pořádku.

Tvorba LS Šablon:

Nepodceňujte Velikost obrázků, z kterých tvoříte Šablony, radši jej dělejte z větších než z menších – pak vypadají lépe, doporučuji také obrázky pořádně zaostřit, dát do B&W – tedy na černobílé fotky, a zvyšte kontrast – dosáhnete pak Hezčích – výraznějších obrázků na médiích.

Otisky prstů:

Na média se z horní strany snažte nešahat nejlépe vůbec, a nebo co nejméně, neboť Na tato místa laser nemusí poté dobře pálit, a pokud otiskněte Váš prst na médium po vypálení, je to nevzhledné a špatně se čistí.