Program Surething CD/DVD Labeler je poměrně kvalitní program pro vytváření potisků disků, jeho předností je především množství šablon obsažených v programu samotném, další je možné stáhnout z jeho stránek, ale už za poplatek.

Následující obrázek ukazuje rozhraní tohoto programu, menu na levé straně obsahuje nástroje pro práci s pozadím, obrázky a textem. Výhodou programu je import playlistů, nebo seznamu souborů, které chcete umístit jako popisek na disk a samozřejmě také podpora LightScribe.

Program sureThing - Hlavni obrazovka

Nejdůležitější je menu Action, popřípadě můžete volit cestu přes File, pro tvorbu LightScribe vyberete položky, které jsou vysvícené na následujícím obrázku:

Program SureThing - Vyber popisu

Šablona už je připravená na velikost popisovací plochy.

Program SureThing - Plocha LS

Dále je to už jenom na vás a vaší fantazii, jaký design potisku si vytvoříte. Když jste s vaším výtvorem spokojeni, zbývá kliknout v menu Action na Print Design:

Program SureThing - Tisková nabídka

Zde máte možnost volit kvalitu grafického výstupu, více si ukážeme v následujících odstavcích. Kliknutím na tlačítko preview uvidíte výstup, jak bude disk asi vypadat:

Program SureThing - Tiskový náhled

Pod tlačítkem Diagnostics se skrývá info o výrobci, modelu mechaniky, verzi firmware a o verzi ovladače LightScribe.

Program SureThing - Diagnostic

Technologie LightScribe podporuje v současné verzi 256 stupňů šedi a na následujících obrázků uvidíte jak se to projeví u fotografií.

Pro obrázky importované do CD/DVD Labeleru je doporučované rozlišení 600dpi, ale i s nižším rozlišením nevypadají výsledky nijak zle.

Časy vypalování se s nastavenou kvalitou mění jsou tři tipy Draft, Normal a Best.

Kvalita Draft

Na kvalitu Draft jsem zkoušel text i obrázky a čas vypalování se pohyboval okolo 2 a půl minuty.

Program SureThing - Tisk na Draft

Kvalita LightScribe je dobrá, pouze vypálený popisek je hodně světlý.

Kvalita Normal

Při nastavení kvality na normal, se čas vyhoupnul k 21 minutám. Platí to pro text i obrázek.

Program SureThing - Tisk na Normal

Při kvalitě normal už je popisek na disku velmi dobře čitelný, byla použita větší energie laseru.

Kvalita Best

Program SureThing - Tisk na Best

Výroba LightScribe popisku, při nastavení kvality Best se pohybovala kolem 29 minut a jak je vidět na následujícím obrázku popisek je mnohem kontrastnější než předchozí.

Protože je jako pozadí použita fotografie, projeví se omezení LightScribe pouze na 256 stupňů šedi. Na disku je to vidět jako jemné zrnění.

Pokud by jste chtěli dosáhnout ještě vyššího kontrastu použijte Kontrastní utilitu z mých stránek – Vypalování na kvalitu BEST bude trvat 35 minut 55 vteřin přesný popis délký vypalování v různých módech vidíte na následujícím obrázku.

Program SureThing - Tisk na Best

Popisek LightScribe lze také „přepisovat“, už jednou vypálený obrázek sice nevymažete, ale můžete ho přepsat stejným labelem a zvýšit tak kontrast samotného popisku.