Použil jsem Nero CoverDesigner 2.3.1.3 z Nera 6.6.1.4, protože v Neru 7.2.0.3b byla technologie LightScribe nefunkční. Jako druhý si vytvoříme popisek v programu SureThing CD/DVD Labeler 4.3.0.196.

Ještě než se pustíme do samotného vypalování, podíváme se na některá nastavení a diagnostiku LightScribe. V menu programu se nalézá položka File – Preferences (v české verzi Soubor – Nastavení) a po jejím odkliknutí přejděte na položku LightScribe. Zde si můžete nastavit kvalitu popisku, vybrat vypalovačku a nastavit si velikost šablony v dpi.
Nero Cover Designer - Nastaveni Lightscribe
V menu Help (Nápověda) se nachází položka About LightScribe, je to jakási diagnostika systému LS. Dozvíte se, kdo je výrobcem mechaniky, její označení, verzi firmwaru, verzi ovladače LightScribe a v neposlední řadě číselné označení výrobce disku (v tomto případě je to CMC Magnetics).
Nero Cover Designer - O Lightscribe
Vytváření popisku můžete spustit z Nera přes ikonku LS, nebo můžete spustit přímo Nero CoverDesigner. Nejlepší je vytvořit si to, co chceme dostat na médium, v nějakém grafickém editoru. Možnosti NCD jsou opravdu určené jen pro vytváření jednoduchých popisků.Nero Cover Designer - Hlavní okno
Naimportovaný obrázek si můžete před samotným vypálením ještě prohlédnout, abyste měli představu, jak asi bude ve skutečnosti vypadat.
Nero Cover Designer - Náhled Tisku
Po spuštění samotného vypálení popisku se otevře dialog, kde si můžete zvolit kvalitu, při zvolení Best bude vytváření výše zobrazené předlohy trvat asi 20 minut, při nastavení Normal asi 15 minut a při nastavení Draft asi 9 minut. Při použití kontrast utility asi něco přes 30 minut.
Nero Cover Designer - Nastavení Tisku
Pak už stačí počkat si jen na výsledek:

Nero Cover Designer - Průběh Tisku

A Vypalování je dokončeno

Nero Cover Designer - Tisk Dokončen